EnglishSlovak
Máte právo rozhodnout
Zpět

Radní Plamínková nesouhlasí s novou vyhláškou o stanovení seznamu aglomerací pro účely hodnocení a snižování hluku

DSC_0201 (1)

S připravovanou vyhláškou ministerstva pro místní rozvoj ostře nesouhlasí Jana Plamínková, radní pro životní prostředí. V rámci pražské aglomerace se jedná o zrušení pravidelného měření hluku pro následující městské části: Běchovice, Březiněves, Ďáblice, Dolní Měcholupy, Dolní Počernice, Dubeč, Horní Počernice, Klánovice, Lahovice, Liboc, Lipence, Malá Chuchle, Nebušice, Průhonice, Radotín, Ruzyně, Řeporyje, Slivenec, Šeberov, Štěrboholy, Točnou, Uhříněves, Újezd nad Lesy, Vinoř a Zbraslav.

„Byla bych ráda, kdyby město na návrh včas zareagovalo, protože termín mezirezortního připomínkování je stanoven do 20. 9. 2016,“ upřesnila radní Jana Plamínková.

Po novelizaci původní vyhlášky č. 561/2006 Sb., o stanovení seznamu aglomerací pro účely hodnocení a snižování hluku, by mělo dojít k vyloučení obytných oblastí na okraji Prahy a prstence obcí okolo Prahy z měření hluku.

„Považuji tuto novelizaci za zcela nepřípustnou a doufám, že paní primátorka, v jejíž kompetenci je podat za hlavní město Prahu připomínky k ministerstvu pro místní rozvoj, tak učiní. Jsem přesvědčena, že je třeba občany chránit před hlukem, který je prokazatelně jedním z největších stresorů. Současně se obávám, že právě určení seznamu aglomerací touto vyhláškou povede ke zpoždění nebo dokonce k zastavení staveb protihlukových bariér u Pražského okruhu a pak nic nedonutí ŘSD ČR (Ředitelství silnic a dálnic ČR) vybudovat plánované protihlukové bariéry,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

 

Zdroj: www.praha.eu