Přírodovědec, vysokoškolský pedagog, zastupitel v Praze 4 a zkušený komunální politik Petr Štěpánek působil až do roku 2009 jako radní hl. m. Prahy. Z pražské rady odstoupil v roce 2009 na protest proti financování tunelu Blanka a kauze Opencard. Jeho doménou je vše, co je v Praze spojeno s životním prostředím. Za svou programovou prioritu považuje snížení hluku a znečištění ovzduší v Praze. Zasazuje se také o ochranu zelených ploch nezbytných pro kvalitu bydlení před živelným růstem developerské zástavby. Petra po Praze potkáte téměř vždy s helmou, jedoucího na kole.
1

Mgr. Petr Štěpánek, CSc.

Jan Wolf
Obchodní ředitel a poradce ministra kultury Jan Wolf má bohaté zkušenosti s politikou na komunální i celorepublikové úrovni. Za Prahu a její obyvatele bojoval už několikrát. Byl hlavním organizátorem akce „Bémokracie není demokracie“, která vystoupila proti jednání vedení pražského magistrátu. Wolfův stejně ostrý nesouhlas si vysloužil i plán zbourat unikátní secesní Kozákův dům na Václavském náměstí a přeměnit ho na obchodní centrum. Rodilý Pražan rovněž zakládal národní mši k výročí 17. listopadu či organizoval akci „Na komunisty si zvykat nechceme.“ Ve volném čase se věnuje dvěma dětem a sportu: zachraňoval například fotbalový klub Bohemians Praha, teď navíc starostuje Orlu na Praze 1.
2
RNDr. Jana Plamínková
Podle starostky Slivence Jany Plamínkové by se komunální politika měla dělat jinak: otevřeně a jako služba místním obyvatelům. Pražská rodačka tak činí již bezmála 17 let a jako starostka Slivence dosáhla mnoha úspěchů: podařilo se zde dokončit kanalizaci, rekonstruovat centrum, školu či silnice a postavit dětská hřiště s potřebnou mateřskou školou. Také zde přibyla zeleň. Teď se Jana Plamínková zaměřuje na kritiku nespravedlivého financování pražských městských částí. Prosazuje, aby do městských částí proudilo víc peněz, díky kterým budou bezpečnější, čistší a opravenější.
http://plaminkova.blog.idnes.cz
3




























































